Lt
Ru
En

Lietuva yra verslo ir investicijų šalis

11.06.2018
Lietuva yra verslo ir investicijų šalis

Lietuva yra palanki šalis verslininkams ir užima 2 vietą Europoje pagal investicinio patrauklumo indeksą, o taip pat patenka tarp 20 pasaulio šalių, kur lengviausia pradėti verslą.

Lietuvos valdžios institucijos aktyviai remia verslą šalyje ir šiuo tikslu sudaro palankias sąlygas užsienio įmonių ir kapitalo pritraukimui.

Lifetimė ketina išnagrinėti priežastis, kurios lemia, kad kasmet Lietuvoje įsteigtų įmonių daugėja aritmetine progresija. Kas į Lietuvą per pastaruosius metus pritraukia verslininkus iš viso pasaulio?

Lyginant su kitomis Europos šalimis, Lietuvos Respublika išsiskiria savo santykinai mažumo kesčių tarifu, nedidelėmis patalpų nuomos kainomis ir pigia darbo jėga.

Verslas Lietuvoje atveria galimybes patekti į Europos rinką.

Lietuvoje kalbos barjeras praktiškai visiškai išnyksta: čia galima susikalbėtine tik lietuvių, bet ir rusų, anglų kalbomis, o dažnai ir lenkų kalba.

Nustatytas bendravimo su valstybinėmis institucijomis mechanizmas: Lietuva užima pirmąją vietą Europoje pagal elektroninių valdžios paslaugų naudojimąbeveik visos viešosios paslaugos gali būti prieinamos internete. Ši ypatybė padeda greičiau atsakyti į visus kylančius klausimus, vykdant verslą.

Valstybė suteikia paramą vykdantiems verslą.

Įmonės atidarymo Lietuvoje metu yra atidaroma banko sąskaita. Sąskaitos administravimo procesą palengvina internetinės bankininkystės paslauga. Neabejotinas pranašumas yra tas, kad, atliekant atsiskaitymus su užsienio partneriais, bankas nereikalauja pateikti bendradarbiavimo sutarčių ar kitų dokumentų, patvirtinančių įmonės veiklos rezultatų.

Lietuva pasižymi aukšto lygio informacinių ir komunikacinių technologijų plėtra + mes turime sparčiausią pasaulyje belaidį internetą, o tai reiškia, kad čia veikia greičiausias nemokamas belaidis internetas viešosiose vietose.

Lietuvos teritorijoje Startup įmonių steigėjams ir darbuotojams galioja specialios sąlygos dėl vizų: šie asmenys, taip pat jų šeimos nariai, turi teisę gauti leidimą gyventi pagal pagreitintą ir supaprastintą procedūrą.

Lietuvoje veikia dvi laisvosios ekonominės zonos (LEZ). Pagal Lietuvos įstatymus, šiuose zonose registruotoms bendrovėms nustatomos tam tikros lengvatos (per pirmuosius šešerius metus nėra pelno mokesčio, per ateinančius 10 metų pelno mokestis sumažinamas 50%).

Lietuvos įstatymai leidžia sustabdyti bendrovės veiklą iki 5 metų ir per šį laikotarpį bendrovė atleidžiama nuo mokesčių.

Lifetimė nuomone, Lietuva turi daug pranašumų steigiant ir vystant verslą, taip pat suteikia daugybę galimybių sėkmingai plėtojant savo verslą!